День безпечного Інтернету

Date: 19 лютого 2021 о 11:36

Діти засвоюють нові цифрові технології та вчаться вільно орієнтуватися в інформаційному просторі. Вони виявляють підвищену зацікавленість усім новим, найбільше піддаються впливу зовнішнього середовища. Тому увага вчителів та батьків до Інтернет-безпеки дітей є дуже важливою.

День безпечного Інтернету

Протягом тижня  в школі проводилися заходи до Дня безпечного Інтернету.

Їх метою є залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні безпечного он-лайн світу для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.

Для учнів 1-4 класів були проведені відеопрезентації "Безпечний Інтернет", після чого вони , в графічному редакторі,  виконали малюнки з правилами безпеки в віртуальному світі.

Учні 5-7 класів працювали над презентаціями, малюнками з теми "Корисним чи шкідливим є для нас Інтернет? Правила безпечного користування Інтернетом."

Учні 8-11-х класів переглянули посібник «Які загрози несе нам Інтернет», спрямований на вивчення прав і обв'язків у мережі та взяли участь в анкетуванні,  щодо виявлення рівня безпечної поведінки підлітків в Інтернеті.

Відповівши на  запропоновані запитання, учні мали можливість показати  своє вміння безпечного перебування  в онлайн-світі.

Слід  відмітити, що більшість опитаних  дітей впевнені у тому, що вони достатньо інформовані про ризики в Інтернеті та правила роботи в мережі. Основними інформаторами, за словами дітей, є батьки , вчителі  та друзі .

Аналізуючи результати цього дослідження, ми бачимо, що діти не можуть реально оцінювати рівень достовірності й безпеки інформації, що містить Інтернет-простір. На сьогоднішній день понад 60% дітей та підлітків щодня розмовляють в Інтернет-чатах. 30%  дітей, що працюють в режимі он-лайн, готові поділитися приватною інформацією про себе і свою сім'ю в обмін на товари і послуги. Але, разом із цим, вони всі знають, що в випадку, коли їм загрожує хоч якась небезпека, вони завжди мають звернутися до дорослих (60% звернуться до батьків, 30% - до вчителя, 10% - в поліцію).

Часто дитина занурюється у світ комп'ютерних ігор і віртуальний простір тільки тому, що їй не вистачає батьківської уваги та любові. Тому варто завжди пильнувати свій спосіб життя, ставлення до дитини та відносини з дитиною. Більше говорити  про всі її відчуття протягом дня.

. http://stepmnvk.net.ua/assets/gallery/other/internet.jpg

Анкета   Фотоальбом