210-річниця від дня народження великого Кобзаря
Лірика Тараса Шевченка
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2022р.
Шкільна бібліотека - світ знань творчості, натхнення
Тематична книжкова виставка «Нова українська школа – новий зміст освіти»
Виставка дитячих творчих робіт
«Власні ручки, роблять модні штучки»
Кожна дитина – це унікальна особистість. Тож і роботи дітей вирізняються неповторною красою, яку створили вихованці гуртків «Дивоцвіти», «Рукоділля», «З бабусиної скарбниці».
Тут кожен намагається створити свій власний стиль. Всі роботи такі теплі, яскраві, вишукані. Справжні дива з паперу, бісеру, тканини, ниток, шпагату, стрічок діти створили власними руками.
Роботи на виставці створили дивовижну гармонію – багатство барв, довершене споріднення кольорів.
Всі дитячі вироби – це поклик душі і серця, бажання творити і фантазувати. Хочеться вірити, що творча стежинка юних знайде своє продовження в нових доробках.
Китай – загадкова країна
Китай – одна з найцікавіших і найзагадковіших країн на планеті. Вона притягує не тільки своїми численними культурними традиціями, але й безліччю таємниць і загадок.
2019 рік оголошено роком Китаю в Україні. Україна і Китай відзначають 25 років встановлення дипломатичних відносин і виходять на новий, стратегічний рівень взаємодії, який передбачає реалізацію спільних проектів. У шкільній бібліотеці представлена виставка-інсталяція «Китай – загадкова країна».
Підібрані матеріали знайомлять з візитівкою держави, з невичерпністю культурних традицій, з особливостями китайського характеру, з історичними пам’ятками та маловідомими фактами про Китай.
Кольорові виставки піднімають настрій.
У шкільній бібліотеці розпочався цикл «кольорових виставок». Вже оформлено «Тиждень червоної книги». На виставці представлені книги: казки для наймолодших школярів, для учнів середнього шкільного віку та твори для старшокласників.
Бажаємо приємної зустрічі з книгою!
До Всеукраїнського дня бібліотек
Бібліотеки завжди були осередками, де зберігається пам’ять поколінь, де панує тиша, де надбання людства готові до того, аби їх сприймали нинішні покоління і ставали мудрішими завдяки книжкам та невичерпним джерелам, набували знань , вчилися шанувати та примножувати культурні, наукові традиції і гуманістичні цінності.
До Всеукраїнського дня бібліотек (30 вересня) у бібліотеці було представлено виставку – пізнання:
«Знання – це скарб, а книга – ключ до нього».
Людина з великої літери
Мудра людина із щирим серцем. Так називають Василя Олександровича Сухомлинського, заслуженого учителя України, лауреата Державної премії імені Т. Г. Шевченка.
Олександрович Сухомлинський народився 28 вересня 1918 року.
З нагоди святкування 100-літнього ювілею видатного педагога, дитячого письменника в бібліотеці НВК: Росошанська ЗОШ І-ІІІ ступенів оформлена книжкова виставка «Людина з великої літери».
На полицях виставки представлена педагогічна спадщина Василя Сухомлинського, його художні ілюстровані твори для дітей, мудрі вислови.
Читачі також мають змогу переглянути матеріали, присвячені життєвому шляху та творчості митця. Фотоалбом
Ми читаємо завзято, а читати нам – це свято
Комп’ютерний настав нестримний час,
Прогрес такий, що годі і встигати.
І щось, звичайно, зміниться для нас,
Але не зможе людство не читати.
Щороку, в чудові весняні дні, у шкільній бібліотеці стартував Тиждень дитячого читання, який традиційно пов’язаний з її величністю Книгою. Це свято тих, хто пише книги, і тих, хто їх читає.
У перенасичений інформацією час свято набуває особливого значення: допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова у дитинстві, привертає увагу до проблем дитячого читання. Як свято - Тиждень дитячого читання із дуже давніми традиціями сьогодні не лише не втратило свого значення, але й набуло особливого змісту для кожного учасника, від дворічного малюка, який пробує книжку «на зуб», до солідних «живих» класиків дитячої літератури.
Протягом тижня проведено цікаві заходи, уроки, конкурси на яких діти показали свої знання,вміння, навички та творчі здібності. Привернула увагу молодших школярів книжково-ілюстрована виставка-запрошення «Чарівний світ казкової країни».
Демонструвались нові виставки книжок, розраховані на різні вікові категорії учнів. Змінна виставка «Чарівний світ» познайомила школярів з книгами про історію нашої держави, з творами класиків української та зарубіжної літератури, з драматургією корифеїв українського театру, з книгами про рослини та тварин.
Жвавий інтерес в учнів, особливо у старшокласників, викликала виставка «Ці книги знають все на світі». Представлені різноманітні словники, довідники, енциклопедії.
Зацікавила школярів і виставка під назвою «Книжки, які є в бібліотеці в одному екземплярі». Та це й не дивно. Адже учні познайомились з новинками художньої та довідкової літератури.
Разом із вихователем ГПД Климчук Л.В. з учнями першого класу проведено майстер-клас розмальовка казкових героїв «Розмалюю я героя».
Учні 2 класу показали свої знання, відповідаючи на питання вікторини «У казки на гостинах».
Учні 3-4 класів працювали над виготовленням книжкових закладок «У книжковім дивосвіті виростають творчі діти» та книжечок-саморобок.
З метою оновлення бібліотечного фонду у бібліотеці протягом тривалого часу триває доброчинна акція «Подаруй бібліотеці книгу».
Тиждень дитячого читання вже минув, але шкільна бібліотека гостинно чекає на своїх читачів, щоб запропонувати їм нові виставки, цікаві надходження.
Психолог школи Швець Неоніла Михайлівна, спільно з учнями-медіаторами(Баранюк Вікторія, Слободянюк Марина, Єлізаров Олександр, Майданюк Валерія) проведено заняття "Коло цінностей", а також вони продемонстрували між учнями початкових класів, як проходить процес медіації. І вчили розвязувати конфлікти мирним шляхом. (Фото)