Роль національно–патріотичного виховання в становленні гармонійної особистості
Вшанування пам’яті загиблих Героїв
На початку березня у нашому закладі відбувся захід, присвячений вшануванню пам’яті загиблих Героїв, які віддали своє життя за Україну. Учні, вчителі та представники громади зібралися, щоб віддати шану тим, хто захищав нашу державу.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували полеглих воїнів. До меморіальних дошок були покладені квіти як символ вдячності та незгасної пам’яті про їхній подвиг.
Пам’ятаємо, шануємо, боремося
24 лютого – дата, яка назавжди змінила життя кожного українця. У цей день члени учкому організували захід, присвячений річниці початку повномасштабного вторгнення росії на територію України. Здобувачі освіти переглянули документальний фільм «20 днів у Маріуполі», який розповідає про жахливі події, що відбувалися у місті в перші тижні війни.
Фільм справив сильне враження на старшокласників: кадри зруйнованих будинків, лікарень, людей, які намагалися врятувати свої життя, викликали глибокі емоції. Учні усвідомили, якою великою ціною українці борються за свою свободу та незалежність.
Після перегляду відбулася відверта розмова про побачене. Діти поділилися своїми думками та переживаннями, говорили про героїзм українських захисників і цивільних, які опинилися в окупації. Вчителі наголосили на важливості пам’яті про ці події, підтримки наших воїнів і віри в Перемогу.
Ми пам’ятаємо. Ми шануємо. Ми перемагаємо.
Шевченківські читання
«Учітеся, брати мої, думайте, читайте…»
Тарас Шевченко.
Шевченківські читання – це не просто захід, а можливість відчути силу слова Великого Кобзаря.
Учнів 5- 10 класів взяли участь у Шевченківських читаннях. Дізналися більше про життя і творчість Тараса Шевченка Декламували вірші відомого поета, відчули силу його поезії та зрозуміли, чому Кобзаря називають силою України.
Разом зберігаємо та шануємо нашу культуру!
Зустріч із Захисником
Нам доводиться жити у дуже непростий час- час війни, болю, сліз, повітряних тривог.
Проте, ми все ж таки маємо можливість жити, навчатися, прокидатися в своїх помешканнях, бачити світанки та посмішки рідних. Всі ці неоціненні скарби нам героїчно, часом, ціною власного життя, виборюють наші хоробрі титани- військовослужбовці. Масштаб нашої вдячності безмежний!
Відбулась несподівана та зворушлива зустріч моїх маленьких першокласників із нашим Захисником, який служить у ЗСУ і перебував у відпустці, Дмитром Вихрестюком, колишнім учнем нашого закладу, а зараз татусем нашого Богданчика.
Під час зустрічі Дмитро розповів дітям про нелегкі воєнні будні, про біль і втрати побратимів, про братерство і дружбу, які допомагають вижити під час боїв. Діти ставили запитання, які стосуються подій на війні. Відповідаючи на запитання, захисник сказав дітям, що захист своєї Вітчизни- свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги. А також побажав учням бути слухняними, гарно навчатися та на згадку залишив колекцію шевронів і пригостив діток смаколиками.
Діти висловили вдячність Захиснику за його мужність. Хочеться, щоб такі приємні зустрічі з дітьми та молоддю відбувалися вже під мирним небом України. Ця зустріч стала для нас важливим уроком мужності та патріотизму. Бажаємо захиснику незламної сили духу, міцного здоров'я такої жаданої Перемоги! І завжди чекаємо. Дякуємо за захист! Горді, що маємо таких земляків. Залишайтеся здоровими, бережіть себе, повертайтесь живими!
Слава українським воїнам! Слава Україні! Героям слава!
Мова- серце України
Мова-серце України.
В ній є наша сила.
В кожнім слові- код таємний.
То - є наші крила.
Такими рядками розпочався у Росошанському ліцеї конкурс читців та декламаторів рідного слова, присвячений Міжнародному дню рідної мови, яке щорічно ми відчуваємо 21 лютого. Члени журі і глядачі слухали поезії у виконанні ліцеїстів четвертого по десятий клас та українські пісні у виконанні Петренко Поліни та Вороніної Анни.
Переможці отримали грамоти.
В моїй милій Україні, мова- солов'їна,
І цей скарб передаймо від батька до сина.
Акція " Таємний Санта для солдата "
Різдво – це час чудес, сімейних святкувань та подарунків. Але для багатьох українських родин це свято пройшло під знаком війни. Батьки, які захищають нашу країну на передовій, мріють про те, щоб хоч на мить відчути тепло і підтримку своїх рідних. Саме тому члени учнівського самоврядування Росошанського ліцею вирішили зробити все можливе, щоб подарувати їм хоч трохи свята.
Ідея зібрати подарунки для військових виникла серед учнів спонтанно. Кожен хотів долучитися до доброї справи і показати, що про захисників України не забувають. Вчителі та адміністрація ліцею підтримали цю ініціативу і допомогли організувати збір необхідних речей.
Учні з великим ентузіазмом пакували подарунки, додаючи до кожного з них листівки зі словами підтримки та побажаннями.
День відправки посилок став справжнім святом для всіх учасників акції. Діти з радістю несли коробки до пошти, уявляючи, як їхні батьки відкриватимуть ці подарунки. Разом з посилками до захисників вирушили теплі слова подяки і побажання скорішої перемоги.
Цей досвід показав, що навіть маленькі діти можуть зробити великі справи.
Здобувачі освіти Росошанського ліцею впевнені, що їхній приклад надихне інших дітей долучитися до допомоги нашим захисникам. Адже кожен може зробити свій внесок у перемогу України!
PS. Посилки дійшли до адресата