Date: 1 березня 2019 о 12:46

Мово рідна, живи в кожнім домі
Крізь зболений час і духовні руїни,
Вертайсь, рідна мово,
У серце народу, у душу Вкраїни.

Мово рідна, живи в кожнім домі

Крізь зболений час і духовні руїни,

Вертайсь, рідна мово,

У серце народу, у душу Вкраїни.

Так розпочався тиждень, присвячений Міжнародному дню рідної мови. За традицією 21 лютого учні нашого закладу зібралися у святково прибраній залі на мовознавчий турнір, організований вчителем української мови та літератури Шекетерою Т.А. Турнір мав  мету висловити любов до рідного слова, до рідної землі, довести собі і кожному, що знають рідну мову, пишаються нею і вивчають її.

Звучали поезії про рідну мову « Рідна мова», « Мова батьківська», а декламували їх семикласники Шевчук А., Гнидюк А., Пастух Д., Боярська М., Віштак М.

Любов до Батьківщини виявляється в любові до рідного слова і про це звучало у пісні « Це моя земля» у виконанні учениць 7 класу.

Вишикувались учасники заходу – команди «Юні філологи» і «Лінгвісти», за столами, зайняли місця журі.

Починалося свято мовним конкурсом, де школярі показували знання з різних розділів мови, виконуючи завдання, потім учні подорожували станціями « У країні «Фразеології», « Лексикологія», « Редактор», «Допиши прислів'я», «Я знаю», «Пригадаймо». А далі був запеклий мовний двобій.

Під оплески глядачів у залі учні 7 класу виконали флешмоб до Міжнародного дня рідної мови.

Не залишила байдужими всіх присутніх пісня «Мова єднання» у виконанні усіх учасників конкурсу. Підвели підсумки конкурсу і було оголошено переможцем команду «Юних лінгвістів», а «Філологи» вибороли 2 місце.

З нетерпінням чекали школярі 4-5 класів гру-квест «У царстві рідної мови».

Вишикувались команди «Волошки», «Маки», «Соняхи», «Дзвіночки», «Ромашки», і розпочався перший на станції «Народ скаже, як зав'яже», де кожний гравець по черзі діставав зі скриньки аркуш із початком прислів'я та дописував його. Потім учасники квесту побували на стації « Словникар», де з літер запропоновного слова за 1 хвилину сладали якомога більше нових слів.

Повернулися на берег дитинства гравці на станції «Казкознавці».. Дуже сподобалося учасникам квесту складати з пазлів ілюстрації до казок «Золотий черевичок», « Яйце – райце», «Фарбований лис», «Мудра дівчина», «Летючий корабель».

На станції «Мовне асорті» команди показали знання з різних розділів мови. Школярів чекала станція «Єрудит», на якій вони відгадували за лексичним значенням предмети та дізнавалися, що написано в чарівній грамоті, адже, щоб прочитати вислів, потрібно було зібрати літери в слова, рухаючись за вказівними стрілочками. Виконавши всі завдання квесту, учасники зібралися у залі, де було оголошено, що перемогла команда «Волошки». Усі гравці отримали призи.

Протягом тижня учні закладу написали диктанти «Рідне слово», «Рідна мова», «Найдорожчий скарб», «Найбільший скарб», показали знання рідної мови. Виставка «Моя велична українська мова», організована завідуючою бібліотекою Заводнюк Г.Б., розкрила сторінки історії рідної мови її красу і велич. Газета «О слово, рідне, хто без тебе я…» зібрала багато читачів.

Тож бережіть і любіть українську мову. Любіть її у книжці, у пісні, у розмові. Не цурайтеся її, адже рідна мова – найдорожчий скарб, передали нам предки. Фотоальбом