Міжнародний день людей похилого віку

Дата: 10 жовтня 2018 о 14:44, Оновлено 10 жовтня 2018 о 14:47

Старенька, іде чиясь бабуся,

І навіть хтозна, як її ім’я.

А я дивлюся у вікно, дивлюся,

Щоб думати, що може, то моя.

Л. Костенко

Старенька, іде чиясь бабуся,

І навіть хтозна, як її ім’я.

А я дивлюся у вікно, дивлюся,

Щоб думати, що може, то моя.

Л. Костенко

ФОТОАЛЬБОМ

Осінь – пора пошуку тепла для тіла та затишку для душі. Пора, коли мимоволі переосмислюєш своє ставлення до життя і до оточуючих, робиш певні висновки. Саме з цих міркувань, напевно, другий місяць осені по всьому світі й починається з відзначення Дня людей похилого віку – ще й Дня ветерана. У цей день учні нашого закладу привітали зі святом людей, які перебувають у будинку постійного перебування людей похилого віку у с. Росоша. Школярі підготували гарні українські пісні, вірші. Ведучі свята - учні 8 класу ( Драч В., Доберчак Я., Климчук Н., Король Н.) привітали бабусь та дідусів зі святом, побажали довгих років життя.

Діти були вдячними бабусям та дідусям за цікаві розповіді. Вони подарували стареньким квіти та неймовірні хвилини життя.

Спочатку День людей похилого віку стали відзначати в Європі, потім в Америці, а наприкінці 1990-их років уже в усьому світі. День людей похилого віку святкується з великим розмахом у скандинавських країнах. У цей день по телевізору та радіо транслюють передачі з урахуванням смаків людей похилого віку[1].

За міжнародною класифікацією,[яка?] особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. До 2050 року число таких людей у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі (т.зв. процес старіння націй), а загальна кількість у світі складе 2 мільярди осіб.

Надважливою, на думку ООН, є потреба активного використання виробничого і творчого потенціалу людей старшого віку. Суспільство має одночасно допомагати долати психологічну межу старості та зменшувати тягар соціальних витрат на молодих людях за рахунок працюючих пенсіонерів.

В Україні[ред. | ред. код]

Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку». Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.